28 آگوست 2022

مقاله پابلیش نشده

  • در بازار امروز، سازمان‌ها باید همواره به بهبود کیفیت خدمات، کاهش هزینه‌ها در حوزه فناوری اطلاعات، و بالابردن راندمان با صرف هزینه‌های کمتر از گذشته بیاندیشند.این مسئله ممکن در است در ظاهر شبیه یک مشکل لاینحل باشد، ولی امروزه با ظهور خدمات ارتباط یکپارچه (UCaaS) در بسیاری از شرکتها، دپارتمان فناوری اطلاعات به جای مرکز هزینه برسازمان به یکی از بخشهای راهبردی سازمان مبدل شده اند.شرکتهایی که به دنبال بهره گیری از مزایای راهکار خدمات ابری ارتباط یکپارچه  هستند می بایست تمام جوانب یک کوچ بزرگ از بسیاری از چشم اندازهای سازمان را در نظر بگیرند.”شرکت خدمات دهنده X چگونه می خواهد نیازهای بخشهای مختلف و همچنین الزامات کلی سازمان را برآورده سازد؟””آیا شرکت خدمات دهنده Y قادر است سازمان را به ابزارهای بهتری برای جریاب کار در سازمان و افزایش همکاری مجهز کند؟این سوالات به همزاه شش سوال دیگر ذکر شده در این متن، سوالاتی هستند که هر اراده دهنده هدمات ارتباطی یکپارچه باید پاسخ بدهد.  شش سوال اساسی که ارائه دهندگان خدمات ابری باید پاسخ دهند.
  • تحلیلهای شما تا چه اندازه قوی هستند؟

 موسسه تحقیقاتی Nucleus، اوایل امسال در گزارشی اعلام کرد مه نرخ بازگشت سرمایه در شرکتهایی که تحلیلهای تاکتیکی را انجام می دهند به طور متوسط چیزی حدود 389%است. داده هایی که امکان مشاهده ی بدون تاخیر را برای  کاربران داخلی سازمان فراهم می کند، در حوزه  تطبیق و همسوسازی سرمایه گزاریهای مربوط به فناوری با اهداف سازمان، دارای مزایای راهبردی هستند. قابلیتهای تحلیلگری بسیار یکپارچه و هماهنگ تلفنهای هوشمند به میزان زیادی که چنین اطلاعاتی را تامین می کنند. این قابلیتها به کاربران اجازه می دهد تا بر اساس نوع فعالیت، راهکارهای مناسب برای بهبود فرایندهای کاری خود را توسعه داده و به کار گیرند. کاربران با به کارگیری داده دادها و برنامه های کاربردی تلفنهای هوشمند خود (مثلاً Presence, Voice, Contact Center,…) امکان انجام کارهایی را دارند که پیشتر قادر به استفاده از آنها نبودند.

  • راه حل مرتبط به موبایل در سیستم شما چیست؟

قابل اطمینان بودن و قابلیت حمل از ویژگیهای لاینفک کار هستند. کاربران دیگر تمایلی به ترجیح یکی بر دیگری ندارند.  خدات ارتباط یکپارچه  تا حد زیادی قادر است استفاده و مدیریت برنامه های کاربردی موبایل را ساده کند. بسیاری از سازمانها امروزه رهکارهای مبتنی بر موبایل را ترجیح می دهند و در بین تعداد زیاد نیورهای کاری خود، به تدریج رایانه های معمول را با تلفنهای هوشمند و تبلت جایگزین کرده اند. راه حل موبایل پیشنهادی ما در بستر تلفنهای هوشمند و تبلتها با سیستم عامل iOS و اندروید قابلیت کار داشته و بر یکپارچه سازی موبایلی IP PBX و دیگر برنامه های کاربردی ارتباط یکپارچه  با هسته ابری متمرکز است. این راه حل همچنین امکان مدیریت شفافتر را بر فعالیتهای نیروهای کار بر بستر موبایل بهبود داده و یک ارتباط یکپارچه بین شبکه های وای فای و وایرلس بر قرار می کند.

  • رفتار شما با دیگران تا چه حد مناسب است؟

ارائه دهندگان خدات ارتباط یکپارچه  می بایست در ارائه دسترسی به APIهای ثالث نهایت همکاری را داشته باشند و برای کاربرانی که دارای API های خودساز نیز هستند خدمات داده و فعالیتها را به طور کاملاً یکپارچه تسهیل کنند. مشتریان ما ارزش بالای توانایی ما در تطبیق بستر بسیار سازگار ما به دیگر برنامه های کاربردی سازمان خود را هنگام پیاده کردن نرم افزاهای مرجعی مانند salesforce.com در سازمان  و یا حتی فناوریهای خاص سازمانی درک خواهند کرد. بخشی از ارزش ارتباط ابری در توانایی آن در تجمیع طیفی از برنامه های کاربردی کاری و در نتیجه حذف جزیره ها و چاله های تاریخی فناوری درون سازمان نهفته است. این به اصطلاح چاله ها باعث می شوند که برقراری ارتباط و همکاری در درون  سازمان به نحو مطلوب انجام نشود.

  • شما چه راهکاری برای بازیابی و ترمیم فجایع دارید؟

تلفنهای هوشمند دارای بیشترین دسترسی پذیری بوده و دارای ساختاری هستند که می تواند از چند مرکز داده استفاده کند. به همین دلیل در صورت بروز نقص در یک مرکز داده، این تلفنهای هوشمند قابلیت استفاده از خدمات دیگر را همچنان دارند. به طور خلاصه، جدای از علت بروز نقص در مراکز داده (مانند طوفان و یا خطای انسانی)، همچنان امگان ارائه خدمات، حتی در صورت خاموشی کامل مرکز داده، وجود دارد. برای تسهیل ارائه این قابلیت، هر یک از خدمات نهایی UC به گونه ای برنامه ریزی شده که هنگام بروز مشکل یه علت نقص درمرکز داده اولیه به مرکز دوم و سپس مرکز سوم دسترسی یابد.

  • شما تا چه اندازه انعطاف پذیر هستید؟

وجود شبکه، جزء لاینفک هر ارتباط یکپارچه  است. ولی، تنها صدور دستور تخصیص یک شبکه MPLS جهت پشتیبانی خدمات ابری ارتباط یکپارچه  نه عملی است و نه مقرون به صرفه. خدمات دهنده شما می بایست به شما این اختیار را بدهد تا بین شبکه خودتان و شبکه خودش انتخاب نمایید. به عنوان مثال، بسیاری از شرکتها هستند که درون سازمان خود یک شبکه MPLS دارند که برای آنها به خوبی پاسخگو است. ما، بر خلاف دیگر ارائه دهندگان خدمات ابری ارتباط یکپارچه ، مشتری را ملزم به استفاده از MPLS جدید نمی کنیم و به او اجازه می دهیم که MPLS خود را را بر روی مرکز داده ی ما در امنیت کامل بسط بدهد. بدین ترتیب، مشتری می تواند به روشی کاملاً مقرون به صرفه از خدمات ابری و با کیفیت سازمانی (CoS) و بدون حذف شبکه کنونی خود و هزینه هایی که صرف ایجاد آن کرده بهره ببرد.

  • کیفیت خدمات شما چگونه است؟

این آخر و شاید مهمترین گزینه همه چیز را، از تحویل در محل و پیاده سازی گرفته تا پشتیبانی و خدمات پس از فروش، در بر میگیرد. سعی کنید به دنبال خدمات دهنده ای بگردید که خدات ارتباط یکپارچه  را با راه حلهای نهایی، از برنامه ریزی تا امنیت، ارائه می دهد.  مطمئن شوید شرکتی که انتخاب می کنید تمایل دارد و قادر است خدمات بسیار در دسترس و 24 ساعته ارائه دهد. و اینکه تجربه و سابقه شرکت را هم نادیده نگیرید. اینکه خدمات دهنده شما تجربه کافی و توانایی در درک و تعریف چشم انداز ارتباط یکپارچه  شما و همچنین همسو ساری آن با اهداف راهبردی سازمان شما و در نهایت پیاده سازی آن داشته باشد اهمیت زیادی دارد.  درباره تلفنهای هوشمندتلفنهای هوشمند به شرکتها کمک می کنند تا قابلیتهای ارتباطی خود را در راستای نیازهای ارتباطی، بصری، اجتماعی و علمی نیروهای کاری ارتقا دهند. اکوسیستم ارتباط ابری هوشمند ما برای صدها و یا شاید هزاران نیروی کار سازمانهای بزرگ با چندین مرکز ساختمانی، امکان ارتباط بهتر، دسترسی امن در هر مکان و بهبودی فرایند کار را همراه با کاهش هزینه های سازمان فراهم می آورد. 

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

پیمایش به بالا
به بالا بروید