۸ آذر ۱۴۰۱

هک شدن ایمیل‌ مایکروسافت برخی از کاربران

مایکروسافت هک شدن ایمیل‌های خود را تایید کرده است و اعلام کرده است که حساب کاربری تعداد محدودی از افرادی که از سرویس‌های ایمیل تحت مدیریت مایکروسافت به خطر افتاده است.

پس از افشای بیش از 772  میلیون ایمیل و گذرواژه در ماه ژانویه، خبر هک شدن ایمیل مایکروسافت به دلیل مشکل امنیتی کاربران را شوکه کرد. شرکت مایکروسافت با تائید خبر اعلام کرد که با یک مشکل امنیتی مواجه شده و خدمات ایمیل آن در معرض خطر قرار گرفته است.

مایکروسافت هک شدن ایمیل‌های خود را تایید کرده است و اعلام کرده است که حساب کاربری تعداد محدودی از افرادی که از سرویس‌های ایمیل تحت مدیریت مایکروسافت- شامل سرویس‌های ایمیل مانند Hotmail و MSN- استفاده می‌کنند به خطر افتاده است.

نحوه هک شدن ایمیل مایکروسافت

سخنگوی شرکت مایکروسافت با ارسال ایمیل به کاربران خود و تایید خبر هک شدن ایمیل مایکروسافت اعلام کرد: ما این آسیب‌پذیری را که در سطح تعداد محدودی از حسابهای کاربری اتفاق افتاده بود با غیرفعال کردن اطلاعات حساب‌های هک شده و مسدود کردن دسترسی مجرمان برطرف کرده‌ایم.

مایکروسافت به کاربرانی که در معرض این حمله قرار گرفته بودند اعلام کرد که هکرها موفق شدند با دستیابی به هویت‌نامه‌های مربوط به یک مرکز پشتیانی مشتریان وارد سیستم شوند و به آدرس ایمیل تعدای از کاربران، نام پوشه‌ها، موضوع ایمیل‌ها و سایر آدرس‌های ایمیلی که کاربر با آنها ایمیل ارسال می‌کرده دست پیدا کنند. خوشبختانه هکرها نتوانستند به محتوای ایمیل‌ها و فایل‌های پیوست و گذرواژه‌ها دست پیدا کنند.

پس از این نفوذ، مایکروسافت ایمیلی به شرح زیر برای تمام کاربرانی که در معرض حمله هکرها قرا داشتند ارسال کرد:

توصیه امنیتی شرکت مایکروسافت به کاربران

مایکروسافت به کاربرانی که در معرض نفوذ هکرها قرار داشتند توصیه کرد که جهت حفظ امنیت خود در اولین اقدام گذرواژه خود را تغییر دهند. همچنین این شرکت هیچ گزارشی درباره این که چرا و چگونه این اطلاعات توسط هکرها مشاهده شده است ارائه نکرده ولی به کاربران خود هشدار داده است که مراقب ایمیل‌های فیشینگ یا هرزنامه‌هایی که احتمالا در نتیجه این نفوذ فرستاده خواهند شد، باشند.

عمده این حملات ازتاریخ 1ژانویه تا 28مارس 2019 رخ داده است و براساس یافته‌های TechCrunch هیچ یک از مشتریانی که از ایمیل سازمانی این شرکت استفاده می‌کردند تحت تاثیر این حملات قرار نگرفته‌اند. سوالات زیادی از قبیل اینکه چه تعداد ایمیل و در چه مناطقی حساب‌های کاربری‌شان تحت تاثیر این حمله قرار گرفته بی‌جواب مانده است. البته به نظر می‌رسد برخی از این افراد در اتحادیه اروپا قرار داشته باشند.

با روند رو به رشد خطرات امنیتی در فضای اینترنت، به نظر می‌رسد باید کاربران بیش از پیش مراقب امنیت ایمیل و درز اطلاعات شخصی به بیرون باشند. افراد می‌توانند با مراجعه به وب سایت Have I Been Pwned  مطلع شوند که آیا اطلاعات حساب کاربری آنها نیز هک شده است یا خیر.

در حال حاضر بیش از 7.8 میلیارد آدرس ایمیل در پایگاه داده این وب سایت وجود دارد.

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

قوانین به کارگیری نرم افزار متن باز در جهان

آنچه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان نرم‌افزارهای متن‌باز شناخته شده است، زمانی جزو منابع کم‌‌ارزش در حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات در نظر گرفته می‌شد. در حال حاضر استفاده از تولیدات متن‌باز با روندی رو به رشد همراه شده و استقبال از آنها رو به افزایش است.

پیمایش به بالا
به بالا بروید