10 آگوست 2022

آموزش استفاده از تقویم توکا

امروزه اغلب جلسات، برنامه‌های کاری و تاریخ‌های مهم را به راحتی می‌توان روی تقویم دیجیتالی ثبت کرده و از آن بهره برد. تقویم دیجیتالی هم مانند سرویس ایمیل از همه‌جا، هر زمان و با هر وسیله‌ای که به اینترنت متصل شود در دسترس است. از این‌رو بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند تاریخ‌های مهم و قرار ملاقات‌ها را بجای نوشتن روی تقویم کاغذی یا در دفتر یادداشت به این تقویم‌ها بسپارند.

توکا علاوه بر سرویس ایمیل امکانات دیگری هم برای کاربران خود فراهم کرده است که یکی از آنها تقویم توکاست. در تقویم توکا علاوه بر امکان تعریف تقویم‌های متعدد و مختلف، امکان اضافه کردن تقویم‌های دیجیتال از سایر حساب‌ها و نیز به اشتراک گذاشتن تقویم با دیگر کاربران فراهم شده است.

برای مشاهده تقویم توکا باید در صفحه سرویس وب توکا وارد زبانه تقویم شوید.

بطور پیش‌ فرض شما یک تقویم در حساب توکای خود دارید ولی می‌توانید هر تعداد تقویم که نیاز دارید اضافه کنید. به عنوان مثال می‌توانید برای هر پروژه کاری خود یک تقویم داشته باشید یا یک تقویم برای کارهای شخصی خود تعریف کنید.

مشاهده فعالیت‌های تعریف شده در تقویم بسیار ساده است، زیرا می‌توانید تقویم‌هایی که همه در منوی سمت راست مشاهده می‌شوند را با زدن تیک کنار نامشان فعال یا غیر فعال کنید.

بصورت پیش‌فرض تقویم به صورت هفته کاری نمایش داده می‌شود ولی برای تغییر نمایش می‌توانید از نوار بالا گزینه‌های “روز” ،”هفته” یا “ماه”  را انتخاب کنید.

در تقویم توکا این امکان فراهم شده است که از رنگ‌های مختلف برای تقویم‌ها استفاده کنید و در نتیجه، فعالیت‌های هر تقویم با رنگ همان تقویم نشان داده خواهند شد. همچنین فعالیت‌های تقویم یک حاشیه رنگی دارند که بسته به این که یک فعالیت را پذیرفته باشید (حاشیه آبی) یا آنرا رد کرده باشید (حاشیه سفید)، فعالیت در خارج از دفتر باشد(حاشیه بنفش) یا هنوز جوابی به آن نداده باشید(حاشیه قرمز)، وضعیت شما را به کاربرانی که تقویم شما را می‌بینند بصورت آزاد یا درگیر یا نامعلوم نشان می‌دهد.

ایجاد یک فعالیت جدید در تقویم

برای ایجاد یک فعالیت جدید در تقویم کافی است تاریخ آن فعالیت را پیدا کرده و روی آن روز کلیک کنید.

در پنجره‌ای که باز شده می‌توانید موضوع فعالیت، مکان، وضعیت شما در زمان فعالیت، تقویم مربوط به آن فعالیت و زمان شروع و پایان آنرا مشخص کنید.

همچنین در صورتی که این فعالیت یک مورد تکرار شونده باشد (مثل جلسات هفتگی یا کلاس‌های درسی تکرار شونده) می‌توانید تکرار آنرا هم مشخص کنید تا این فعالیت در تمام روزهای تعیین شده به تقویم شما اضافه گردد.

موارد دیگری همچون افزودن فایل پیوست، به اشتراک گذاشتن تقویم با دیگران و غیره را هم در جزئیات بیشتر می‌توانید اضافه کنید.

ویدیوی آموزشی استفاده از تقویم توکا

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار با تقویم توکا ویدیوی زیر را ببینید:

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

حل خطای TLS و SSL زمان دسترسی به سرویس ایمیل توکا

ظاهرا با غیر فعال شدن TLS و SSLهای قدیمی، کاربران توکای 2 نمی‌توانند از طریق مرورگرها به توکا دسترسی پیدا کنند. این مسئله کاربری توکا را دچار اختلال کرده است. در اینجا به شما آموزش داده شده است که چگونه با تغییر تنظیمات در مرورگرهای متخلف این مشکل را موقتا برطرف کنید.

آموزش استفاده از برچسب‌ در سرویس وب توکا

یکی از امکاناتی که در سرویس‌های ایمیل بسیار مورد استقبال کاربران حرفه‌ای قرار می‌گیرد استفاده از برچسب‌ها است. برچسب (یا Tag) همانطور که از نامش پیداست، راهی برای نشانه‌گذاری یک

آموزش شروع کار با سرویس وب توکا

سامانه توکا یکی از محصولات شرکت آریس در زمینه ارتباط سازمانی و خدمات پست الکترونیک است. توکا یک سرویس تحت وب است و این یعنی شما می‌توانید از هر جا، هر

پیمایش به بالا
به بالا بروید