ماژول End to End Encryption

ایمیل‌های خود را مهر و موم کنید

سرویس ایمیل مهترین و فراگیرترین درگاه ارتباطی برای تبادل پیام رسمی و معتبر در بستر اینترنت است. هر پیام ایمیل حاوی اطلاعات یا فایل‌هایی است که از طرف یک فرد یا شرکت مشخص فرستاده می‌شود و شما بر مبنای آن محتوا، تصمیماتی گرفته یا اقداماتی انجام می‌دهید.

اما، برخی از پیام‌های ایمیل به قدری برای شما اهمیت دارند که باید مطمئن باشید در مسیر انتقال تغییری نکرده‌ باشند. برخی از پیام‌ها به قدری محرمانه هستند که باید مطمئن شوید فقط توسط مخاطب اصلی خوانده می‌شوند. یا در مواردی لازم است مطمئن باشید که واقعا خود فرستنده پیام ایمیل را برای شما فرستاده است؛ تمام این اطمینان‌ها با راه‌اندازی ماژول End-to-End Encryption روی سرویس ایمیل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

تبادل محرمانه پیام

بستر ایمیل هم مانند دیگر راه‌های ارتباطی ممکن است دستخوش دسترسی ناخواسته و مشکلات امنیتی در طی انتقال پیام باشد. نگرانی از خوانده شدن پیام‌های ایمیل توسط دیگران می‌تواند بازدارنده باشد و سازمان‌ها از ارسال و دریافت پیام‌های محرمانه اجتناب کنند. 

اما در صورتی که بتوان پیام‌های ایمیل را به گونه‌ای فرستاد که فقط دریافت کننده بتواند محتوای آن را ببیند، این نگرانی برطرف خواهد شد. با رمزنگاری ایمیل به نحوی که فقط در مقصد امکان رمزگشایی آن باشد، خیال شما از محرمانه ماندن محتوای پیام‌ها آسوده است.

ماژول End to End Encryption یک مکانیزم رمزنگاری یا کریپتوگرافی دو طرفه است و شما می‌توانید به صورت End-to-End پیامتان را رمزنگاری کنید.

تائید هویت فرستنده پیام

پیام‌های ایمیل می‌توانند حاوی دستورات مهم و اطلاعات محرمانه یا برنامه‌های کلیدی در حوزه کسب و کار شما باشند. اما اگر این پیام‌ها به عمد دستکاری شوند، چطور می‌توانید از این دستکاری آگاه شوید؟ 

بسیاری از خرابکاران هستند که با جعل هویت خود، تلاش می‌کنند درخواست‌هایی مبنی بر پرداخت یک صورت‌حساب یا انتقال وجه را برای مسئولین خرید در سازمان‌ها ارسال کنند، و از این طریق به اهداف خود برسند.

با امضای الکترونیکی پیام ایمیل، توسط ماژول E2E، هویت طرفین احراز و از اقدامات نفوذی مانند MITM=Man in the middle جلوگیری می‌شود.

استفاده همزمان از رمزگذاری و امضای پیام

درست است که رمزگذاری پیام و امضای الکترونیکی پیام، هر یک مزایایی دارند، اما هیچ یک به تنهایی برای تامین امنیت ایمیل کافی نیستند. پیامی که فقط رمزگذاری شده باشد، امکان دستکاری و خوانده شدن توسط دیگران را ندارد، اما نمی‌توان مطمئن بود که توسط فرستنده واقعی فرستاده شده باشد.

از طرف دیگر، پیامی که فقط با امضای الکترونیک ارسال می‌شود، درست است که هویت فرستنده را تائید می‌کند و قطعا بدنه‌ی پیام تغییر نکرده، اما ممکن است در مسیر توسط دیگران خوانده شود.

با استفاده توامان از قابلیت رمزگذاری و امضای الکترونیکی پیام، شما می‌توانید محرمانه‌ترین پیام‌های خود را با خیال آسوده با مخاطبین خود توسط سرویس ایمیل مبادله کنید.

ماژول امنیتی E2E، تامین امنیت با S/MIME

ماژول امنیتی E2E توکا، با تکیه بر گواهینامه‌های معتبر بین المللی ارائه شده است. در این ماژول از سرتیفیکیت‌های مختلف S/MIME نظیر Business curtum برای احراز هویت با “نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل”، یا سرتیفیکیت Individual curtum که صرفا برای احراز هویت “آدرس ایمیل” است، استفاده می‌شود.

شما با این ماژول می‌توانید همه ایمیل‌ها یا برخی از آن‌ها را با Sign، یا به صورت Encrypt شده یا به صورت امضا و رمزگذاری شده توامان برای مخاطبانتان ارسال کنید. با امضای ایمیل، علاوه بر تائید هویت فرستنده، به هیچ عنوان امکان تغییری در آن وجود ندارد و با رمزگذاری ایمیل دسترسی به محتوای پیام برای دیگران غیرممکن است.

پیمایش به بالا
به بالا بروید