ماژول Multi-Branded Security Protection

امنیت چندلایه سرویس ایمیل

یکی از دغدغه‌های همیشگی و اصلی در راهکارهای ارتباطی، مسئله امنیت ارتباطات است که شامل دسترسی به مسیری امن برای تبادل اطلاعات و همچنین نگهداشت آنها در بستری مطمئن است. در حوزه  راهکارهای ارتباط سازمانی یا همان Collaboration Suites،  بحث امنیت گامی فراتر رفته و کنترل مواردی چون دریافت پیام‌های ویروسی، تهدیدآمیز، پیام‌های جعلی یا دیگر پیام‌های ناخواسته (اسپم‌ها) را هم در بر می‌گیرد. 

متاسفانه علیرغم توسعه محصولات امنیتی معروفی  که تحت عنوان آنتی‌ویروس‌ و آنتی‌اسپم‌   عرضه شده‌اند، همچنان شاهد   کشف حفره‌های امنیتی یا حمله به سرویس‌های ایمیل هستیم؛ و اینجاست که راهکاری چند لایه و تلفیقی به کمک سرویس‌های ایمیل می‌آید.

امنیت پلاس

با وجود این که محصولات امن زیادی در حوزه آنتی‌ویروس‌ها و آنتی‌اسپم‌های شناخته شده برای محافظت از سرویس‌های ایمیل توسعه یافته‌اند، اما  هر یک از این ابزارها نقاط قوت و ضعف خودشان را دارند. وقتی شما فقط یک آنتی‌ویروس دارید، به الگوریتم و هسته اطلاعاتی همان آنتی‌ویروس دسترسی دارید. هر کدام از این ابزارها الگوریتم‌های متفاوتی با مدل نگاه و طراحی متفاوتی دارند و  هیچ ابزاری را نمی‌توانید پیدا کنید که بتواند کارایی همه ابزارهای مختلف را به تنهایی ارائه دهد. 

ترکیب چند راهکار امنیتی معتبر منجر به ایجاد یک راه حل Multi Engine و Multi Algorithm خواهد شد و سپر امن پیشرفته‌ای برای سرویس ایمیل شما فراهم خواهد کرد .

معنا و مفهوم امنیت صد درصدی

هیچ راهکاری به تنهایی ۱۰۰ درصد امنیت را ایجاد نمی‌کند و هرکدام از راهکارها بخشی از امنیت را تامین می‌کنند. از طرفی افزایش لایه‌های امنیتی، با افزایش هزینه روبرو خواهد بود؛ لذا با توجه به ارزش و اهمیت آنچه بایستی محافظت شود می‌توان تعداد لایه‌های امنیتی را افزایش یا ارتقا داد.  افزایش لایه‌های امنیتی سرویس ایمیل سبب می‌شود هکرها و افراد خرابکار سطح پایین و مبتدی نتوانند ایجاد مخاطره کنند.

امنیت، مقوله‌ای چند لایه است. با افزایش لایه‌های امنیتی، ضمن افزایش هزینه برای خرابکاران، فرصت بیشتری برای جلوگیری و مقابله با آنها، برای ما ایجاد می‌شود.

همه‌ی تخم‌مرغ ها را در یک سبد نچینیم

احتمالا شما سیاست‌هایی مبنی بر استفاده از  محصول ایرانی یا محصول خارجی خاصی به عنوان ابزار امنیتی دارید؛  یا یک برند یا سرتیفیکت امنیتی دیگر توسط سازمان بالادستی یا مشاورینتان توصیه شده است. درست است که استفاده از یک برند معتبر در این زمینه بسیاری از هکرها را از ورود به سیستم ما ناامید می‌کند، اما در عین حال می‌تواند پیامی واضح به هکرهایی بدهد که حفره‌های امنیتی آن ابزار را به خوبی می‌شناسند.

رویکرد تلفیق ابزارها، به خوبی می‌تواند نقطه ضعف‌ ابزارهای امنیتی مختلف را پوشش دهد و دیگر حفره‌های امنیتی یک ابزار به تنهایی نمی‌تواند تهدیدی برای راهکار ارتباطی ما باشد.

ماژول ابتکاری جدید آریس در حوزه امنیت

آریس به عنوان یکی از پرچم‌داران صنعت ارتباطات سازمانی با قریب به ۱۷ سال تجربه در ارائه خدمات در صنعت فناوری اطلاعات بر روی زیرساخت‌های متنوع، تکنولوژی امنیتی تلفیقی   خود  با عنوان Multi Branded Security Protection را بروی Touca Email Server خود ارائه کرده است.

هسته این محصول قابلیت اتصال و یکپارچه کردن چندین آنتی‌ویروس و آنتی‌اسپم را دارد. در واقع این تکنولوژی یک آنتی‌ویروس یا یک آنتی‌اسپم نیست، بلکه ابزاری برای استفاده همزمان از چندین محصول است که نقاط قوت هریک بتواند  نقاط ضعف احتمالی دیگری را پوشش دهد.‌ 

پیمایش به بالا
به بالا بروید