۸ آذر ۱۴۰۱

امنیت نتفلیکس در خطر حملات فیشینگ

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در مورد امنیت نتفلیکس به کاربران این شبکه تلوزیونی هشدار داد که مراقب حملات فیشینگ کلاهبرداران باشند. زیرا سارقان اینترنتی در صددند از خوشحالی و آسیب‌پذیری کاربران در تعطیلات پایان سال نهایت استفاده را ببرند.

نت فلیکس یک شبکه جهانی است و عمده فعالیت آن تولید و پخش برنامه‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی است. تطیلات آخر سال معمولا فرصت خوبی است که کاربران از این تعطیلات برای دیدن فیلم‌های مورد علاقه خود استفاده کنند و در این بین کلاهبرداران هم بیکار نیستند.

یکی از خطراتی که امنیت نتفلیکس را تهدید می‌کند، دستیابی هکرها به اطلاعات حساب کاربری یا سرقت اطلاعات حساب اعتباری کاربران این شبکه است.

استفاده از فیشینگ برای سرقت اطلاعات حساب اعتباری

در پستی که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا یا “FTC” در وب سایتش منتشر کرده است، هشدار داده است که کلاهبرداران با استفاده از نام یک شرکت لوازم خانگی، اقدام به فریب مشتریان نتفلیکس نموده‌اند.

هکرها با ارسال یک ایمیل یا رایانامه فیشینگ، امنیت نتفلیکس را هدف قرار دادند. آنها در این ایمیل ادعا کردند که حساب کاربران مسدود شده است و نتفلیکس اطلاعات حساب فعلی کاربر را به حالت تعلیق درآورده است. سپس، از کاربر درخواست کردند که برای به‌ روزرسانی روش پرداخت، روی لینکی داخل ایمیل کلیک کنند. این لینک کاربر را به یک صفحه جعلی هدایت کرده و به این ترتیب سارقان اطلاعات حساب کاربری وی را ضبط می‌کردند.

 FTC این پیام هشدار را برای همه کاربران نتفلیکس ارسال کرد تا قربانی فیشینگ نشوند.

کلاهبرداران با استفاده از ایمیل‌ها یا متن‌های تقلبی اقدام به حملات فیشینگ می‌کنند و از این طریق اطلاعات شخصی کاربر مثل شماره حساب، شماره کارت یا شناسه کاربری و گذرواژه وی را مستقیما از خود کاربر می‌گیرند.

با استفاده از این اطلاعات، آنها می‌توانند پول یا هویت کاربر را به سرقت ببرند و از این طریق به کامپیوتر خانه یا محل کار وی دسترسی پیدا کنند.

همچنین با کلیک روی یک ایمیل فیشینگ، مهاجمان می‌توانند باج‌افزار یا برنامه‌هایی که مانع دسترسی کاربر به داده‌هایش می‌شود را روی سیستم او نصب کنند.

بهبود امنیت نتفلیکس

FTC برای جلوگیری از کلاهبرداری‌هایی با این روش، نکات مفیدی را در سایت خود منتشر کرده است که در این مقاله در دسترس است.

نتفلیکس همچنین توصیه می‌کند که کاربران از کلیک بر روی لینک‌های موجود در ایمیل‌های مشکوک پرهیز کنند و هر پیام مشکوکی را به وب‌سایت رسمی گزارش دهند.

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

قوانین به کارگیری نرم افزار متن باز در جهان

آنچه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان نرم‌افزارهای متن‌باز شناخته شده است، زمانی جزو منابع کم‌‌ارزش در حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات در نظر گرفته می‌شد. در حال حاضر استفاده از تولیدات متن‌باز با روندی رو به رشد همراه شده و استقبال از آنها رو به افزایش است.

پیمایش به بالا
به بالا بروید