۱۹ مرداد ۱۴۰۱

بهره‌برداری از راهکار گاندو در دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری شرکت سامانه‌پرداز آریس اقدام به راه‌اندازی درگاه احراز هویت یکپارچه برای کاربران خود اعم از دانشجویان، اساتید، کارمندان و فارغ‌التحصیلان نمود. این دانشگاه که یکی از قدیمی‌ترین و مهمترین دانشگاه‌های کشور است، با تکیه بر ابزارهای نوین در صدد رفع مشکلات و چالش‌های مطرح در مسئله مدیریت حساب‌های کاربران و کنترل دسترسی آنها به منابع و سامانه‌های دانشگاه است.

در حال حاضر درگاه احراز هویت یکپارچه گاندو محصول شرکت سامانه پرداز آریس با نام “داهی” (مخفف درگاه احراز هویت یکپارچه) برای دو سامانه الویت بالای دانشگاه راه‌اندازی شده است.

متن این خبر تحت عنوان راه‌اندازی درگاه احراز هویت یکپارچه (داهی) در سایت دانشگاه قابل مشاهده است.

سامانه مدیریت هویت و دسترسی شرکت آریس تحت عنوان  گاندو مبتنی بر جدیدترین تکنولوژی‌های نوین جهانی است و به منظور ارائه خدمات نوین به موسسات و سازمان‌های کشور بومی‌سازی شده است.

 با نصب این سامانه مشکلات بسیاری اعم از تعدد حساب‌های کاربری یک کاربر به ازای سامانه‌های مختلف، مشکلات کاربر در حفظ و نگه‌داری از اطلاعات کاربری (فراموشی مکرر رمز عبور، مشکل بخاطرسپاری تعداد زیاد حساب کاربری و ثبت اطلاعات در جایی در معرض دید، استفاده از گذرواژه‌های ساده و تکراری …) و در نتیجه به خطر افتادن امنیت حساب از بین رفته است.

در عین حال مشکلات امنیتی حاصل از نبود مکانیزمی یکپارچه و دقیق برای حذف دسترسی کاربرانی که به هر دلیل از دانشگاه خارج می‌شدند با حضور سامانه احراز هویت یکپارچه برطرف شده و کلیه حسابهای کاربری از طریق یک درگاه متمرکز قابل مدیریت هستند.

تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی به دلیل برخورداری از تعداد زیادی کاربر شامل دانشجوان و فارغ‌التحصیلان، اساتید و کارکنان اداری همواره با مسئله مدیریت این کاربران و دسترسی آنها به سامانه‌های گوناگون و منابع دانشگاه سرو کار دارند. در نتیجه وجود یک درگاه یکپارچه برای مدیریت هویت و دسترسی و دانشجویان و کنترل دسترسی آنها برای دانشگاه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آخرین مقالات

حفره امنیتی جدید در سرویس‌های ابری ماکروسافت

August 23, 2021

حمله باج‌افزاری به یکی از زیرساخت‌های کشور

October 26, 2020

حملات ZeroLogon چیست؟

September 20, 2020

مقالات مرتبط

حفره امنیتی جدید در سرویس‌های ابری ماکروسافت

August 23, 2021

به‌خطر افتادن سرویس‌های ایمیل مایکروسافت درپی حمله سایبری

June 19, 2020

افشای اطلاعات 42 میلیون نفر از کاربران ایرانی تلگرام

April 08, 2020

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

حمله باج افزاری

حمله باج افزار به زیرساخت‌ های کشور

 مرکز مدیریت راهبردی افتا پس از بررسی یکی از حمله‌های باج‌افزاری که اخیرا به زیرساخت‌های مهم کشور انجام شد، گزارشی را در این زمینه منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد که

پیمایش به بالا
به بالا بروید