۲۳ شهریور ۱۴۰۱

آموزش شروع کار با سرویس وب توکا

سامانه توکا یکی از محصولات شرکت آریس در زمینه ارتباط سازمانی و خدمات پست الکترونیک است. توکا یک سرویس تحت وب است و این یعنی شما می‌توانید از هر جا، هر زمان و با هر کامپیوتری توسط اینترنت وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به توکا

برای این که بتوانید از این سامانه استفاده کنید بهتر است پیش از هر کاری با توکا بیشتر آشنا شوید.

بنابراین  آدرس URL سرویس ایمیل توکای خود را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد کرده و پس از باز شدن صفحه نام کاربری و گذرواژه خود را وارد کنید. اطلاعات مربوط به آدرس سرویس وب توکا و نام کاربری و گذرواژه را باید از مدیر سرویس وب توکا دریافت نمائید.

توجه داشته باشید که رعایت امنیت در مورد حساب‌های ایمیل بسیار ضروری و حیاتی است. این نکات امنیتی را می‌توانید در “ویدیوی آموزشی ورود به سرویس وب توکا” ببینید.

ساختار صفحه توکا

زمانی که وارد صفحه توکا می‌شوید بطور پیش‌فرض زبانه رایانامه در آن مشاهده می‌شود.

  • صفحه سرویس وب توکا به چند قسمت تقسیم شده است:
  • در قسمت بالای صفحه (قاب شماره 1) و در سمت چپ، نوار جستجو و نام کاربر قرار دارد. در سمت راست این قسمت برنامه‌های کاربردی که در سرویس وب توکا ارائه شده‌اند در زبانه‌های جداگانه (Tab) مشاهده می‌شوند.
  • نوار ابزار پایین این قسمت (قاب شماره 2) شامل مجموعه‌ای از کنش‌ها یا عملیات متعارفی است که بسته به زبانه‌ای که در آن قرار داریم تغییر می‌کند.
  • در قسمت پایین سمت راست (قاب شماره 3) اگر در زبانه رایانامه باشیم دکمه “ایجاد پیام جدید”، پوشه “پیام‌های دریافتی”، “پیام‌های ارسال شده” و سایر موارد مربوط به رایانامه را می‌بینید. در ادامه این قسمت مواردی را می‌بینید که بین تمام زبانه‌ها مشترک هستند و شامل “جستجوها”، “برچسب‌ها”، “توکافزون‌ها” و یک تقویم کوچک در پایین این قسمت هستند.
  • در وسط صفحه (قاب شماره 4) که به عنوان قاب محتوی هم شناخته می‌شود، در هر زبانه می‌توان محتوی مورد انتخاب شده از آن زبانه را دید. مثلا در زبانه رایانامه، با زدن روی هر پوشه محتوی آن نمایش داده می‌شود و در زبانه تقویم، قرارملاقات‌های تقویم‌های تیک خورده در این قسمت نشان داده می‌شوند.
  • در قسمت سمت چپ صفحه (قاب شماره 5) که قاب خواندن هم نامیده می‌شود، برای خواندن محتوی مورد انتخاب شده است که بسته به این که در کدام زبانه باشیم، محتوی مورد مربوط به آن زبانه را نشان می‌دهد.مثلا در زبانه رایانامه، متن پیام انتخاب شده را می‌توان در این قسمت خواند.

ویدیوی آموزشی شروع کار با سرویس وب توکا

برای اینکه با بخش‌های مختلف صفحه سرویس وب توکا بیشتر آشنا شوید ویدیوی آموزشی زیر را ببینید.

ویدیوی آموزشی شروع کار با سرویس وب توکا

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

آموزش استفاده از برنامه همراه توکا

در این مطلب آموزشی می‌خوانید: آموزش های دیگر با دیگران به اشتراک بگذارید: همراه توکا، ابزاری نوین و کارآمد برای کاربران ایمیل ابری اپیک و ایمیل سازمانی توکا است که با

پیمایش به بالا
به بالا بروید