۱۲ آذر ۱۴۰۱

مهاجرت به لینوکس در کره‌ جنوبی

کره جنوبی در یک تصمیم بزرگ مهاجرت به لینوکس را در تمامی سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ خود شروع کرد. سیستم عامل ویندوز یکی از پرکاربردترین سیستم عامل‌‌های جهان است و تقریبا تمامی کشورهای دنیا از آن استفاده می‌کنند. این سیستم عامل در کره جنوبی هم مورد استفاده است ولی اخیرا کره‌ای‌ها رویکرد متفاوتی را درباره استفاده از سیستم‌عامل ویندوز در پیش گرفته‌اند.

مهاجرت به لینوکس

در حالیکه تنها چند ماه تا انتهای دوره پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز 7 باقی‌مانده است دولت کره جنوبی مهاجرت به لینوکس را به جای استفاده از نسخه‌های جدیدتر ویندوز ترجیح داده است. وزارت کشور کره جنوبی در حال آزمایش لینوکس بر روی کامپیوترهای شخصی است تا در صورت عدم وجود مشکلات امنیتی، استفاده از سیستم‌عامل لینوکس را گسترده تر نماید. طبق گفته وزارت کشور مهاجرت به لینوکس و خرید کامپیوترهای جدید، رقمی بالغ بر 780 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت که پیش‌بینی می‌شود با بکارگیری لینوکس هزینه‌ها در طولانی مدت کاهش پیدا کند.

البته هنوز مشخص نیست دولت کره‌جنوبی از کدام توزیع لینوکس استفاده خواهد کرد ولی امیدوار است این اقدام با هدف اجتناب از اتکا به یک سیستم‌عامل واحد صورت بگیرد.

مهاجرت به لینوکس
مهاجرت به لینوکس

بررسی الزامات امنیتی و شبکه‌ها در پروسه مهاجرت به لینوکس

ظاهرا پیش از تصویب نهایی این طرح، دولت قرار است مشخص کند که آیا مهاجرت به لینوکس می‌تواند بدون مشکلات امنیتی بر روی دستگاه‌های شبکه خصوصی اجرا شود و اینکه آیا با وب‌سایت‌های موجود و نرم‌افزاریی که برای ویندوز ساخته شده است سازگاری دارد یا خیر.

به احتمال زیاد طبق توافق‌نامه‌ای که بین کره جنوبی و شرکت مایکروسافت منعقد شده است این شرکت به مدت سه سال بروزرسانی‌های امنیتی را برای آنها انجام خواهد داد.

اتمام پشتیبانی از ویندوز 7در ژانویه 2020

از ماه ژانویه سال 2020 بیشتر سازمان‌ها و افراد مجبور به استفاده از ویندوز 10 هستند، چرا که از آن تاریخ به بعد پشتیبانی رسمی ویندوز 7 به پایان می‌رسد. این در حالی است که تعداد محدودی از سازمان‌ها سیستم‌عامل خود را تغییر داده و هنوز تعداد زیادی از مشتریان آمادگی لازم برای مهاجرت به لینوکس را ندارند.

طبق یک پیش‌بینی انجام شده تا سال 2021 فقط 75 درصد کامپیوترهای حرفه‌ای از ویندوز 10استفاده خواهند کرد. با توجه به مشکلات اخیر ویندوز 10 و برخی باگ‌های مشکل‌زا در این سیستم عامل؛ گرایش دولت‌ها به استفاده از سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس افزایش پیدا کرده است. این اتفاق یک سال پس ازتوقف توسعه‌ی ویندوز10 موبایل توسط مایکروسافت رخ داد.

این اولین بار نیست که یک دولت قصد تغییر سیستم‌عامل و مهاجرت به لینوکس را دارد. مدیریت شهر مونیه آلمان در سال 2003 اعلام کرد که قصد دارند به یک توزیع اختصاصی لینوکس مهاجرت کنند، ولی این مهاجرت علیرغم هزینه و زمان زیاد، موفقیت آمیز نبود. در نهایت ناچار شدند با هزینه‌ایی بالغ بر 50 میلیون یورو از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده کنند.

در همین رابطه می‌توانید مقاله قوانین استفاده از نرم افزارهای متن باز در جهان را بخوانید.

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

قوانین به کارگیری نرم افزار متن باز در جهان

آنچه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان نرم‌افزارهای متن‌باز شناخته شده است، زمانی جزو منابع کم‌‌ارزش در حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات در نظر گرفته می‌شد. در حال حاضر استفاده از تولیدات متن‌باز با روندی رو به رشد همراه شده و استقبال از آنها رو به افزایش است.

پیمایش به بالا
به بالا بروید