10 آگوست 2022

آموزش نوشتن ایمیل در توکا

یک پیام ایمیل یا رایانامه توسط هر برنامه و از هر سرویس ایمیلی که نوشته شود، باید از قسمت‌های مشخصی تشکیل شده باشد. از هر سرویس ایمیل یا برنامه‌ای که برای نوشتن ایمیل استفاده می‌کنید، باید بدانید چگونه اطلاعات لازم را در تمام قسمت‌های پیام ایمیل قرار دهید و آنرا ارسال کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمیل می‌توانید مقاله “ایمیل چیست؟” را ببینید.

برای نوشتن یک پیام جدید، لازم است ابتدا شما یک صندوق پست الکترونیک داشته باشید که یک آدرس ایمیل و یک فضا برای تبادل پیام‌هایتان فراهم کند.

مراحل نوشتن ایمیل جدید

برای نوشتن یک ایمیل لازم است این مراحل را انجام دهید:

  • آدرس گیرنده ایمیل را مشخص کنید
  • موضوع ایمیل را مشخص کنید
  • به ایمیل خود فایل‌های پیوست اضافه کنید
  • ایمیل را ارسال کنید

در سرویس وب توکا برای نوشتن یک ایمیل جدید می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. با کلیک روی دکمه “پیام جدید” در منوی سمت راست، یا کلیک-راست روی آدرس یک مخاطب یا در پاسخ به یک پیام دریافتی می‌توانید وارد پنجره پیام جدید شوید.

برای پیوست کردن فایل از کامپیوتر خود روی “پیوست کردن” کلیک کنید. صفحه مرورگری باز شده و می‌توانید فایل مورد نظر خود را پیدا کنید.

شما می‌توانید با نگه داشتن همزمان Shift +Click یا CTRL+Click چندین فایل را بصورت همزمان پیوست کنید.

در صورتی که می‌خواهید ایمیل خود را ذخیره کرده و آنرا بعدا ارسال کنید، روی دکمه “ذخیره پیش نویس” کلیک کنید. یک کپی از ایمیل به صورت خود کار در پوشه پیش نویس ذخیره می‌گردد.

 در نهایت، برای ارسال ایمیل دکمه “ارسال را بزنید”.

ویدیوی آموزشی نوشتن ایمیل در توکا

برای آشنایی بیشتر با نحوه نوشتن ایمیل در سرویس وب توکا، ویدیوی آموزشی زیر را ببینید.

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

حل خطای TLS و SSL زمان دسترسی به سرویس ایمیل توکا

ظاهرا با غیر فعال شدن TLS و SSLهای قدیمی، کاربران توکای 2 نمی‌توانند از طریق مرورگرها به توکا دسترسی پیدا کنند. این مسئله کاربری توکا را دچار اختلال کرده است. در اینجا به شما آموزش داده شده است که چگونه با تغییر تنظیمات در مرورگرهای متخلف این مشکل را موقتا برطرف کنید.

آموزش استفاده از برچسب‌ در سرویس وب توکا

یکی از امکاناتی که در سرویس‌های ایمیل بسیار مورد استقبال کاربران حرفه‌ای قرار می‌گیرد استفاده از برچسب‌ها است. برچسب (یا Tag) همانطور که از نامش پیداست، راهی برای نشانه‌گذاری یک

آموزش شروع کار با سرویس وب توکا

سامانه توکا یکی از محصولات شرکت آریس در زمینه ارتباط سازمانی و خدمات پست الکترونیک است. توکا یک سرویس تحت وب است و این یعنی شما می‌توانید از هر جا، هر

پیمایش به بالا
به بالا بروید