۱۹ مرداد ۱۴۰۱

آموزش نوشتن ایمیل در توکا

یک پیام ایمیل یا رایانامه توسط هر برنامه و از هر سرویس ایمیلی که نوشته شود، باید از قسمت‌های مشخصی تشکیل شده باشد. از هر سرویس ایمیل یا برنامه‌ای که برای نوشتن ایمیل استفاده می‌کنید، باید بدانید چگونه اطلاعات لازم را در تمام قسمت‌های پیام ایمیل قرار دهید و آنرا ارسال کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمیل می‌توانید مقاله “ایمیل چیست؟” را ببینید.

برای نوشتن یک پیام جدید، لازم است ابتدا شما یک صندوق پست الکترونیک داشته باشید که یک آدرس ایمیل و یک فضا برای تبادل پیام‌هایتان فراهم کند.

مراحل نوشتن ایمیل جدید

برای نوشتن یک ایمیل لازم است این مراحل را انجام دهید:

  • آدرس گیرنده ایمیل را مشخص کنید
  • موضوع ایمیل را مشخص کنید
  • به ایمیل خود فایل‌های پیوست اضافه کنید
  • ایمیل را ارسال کنید

در سرویس وب توکا برای نوشتن یک ایمیل جدید می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. با کلیک روی دکمه “پیام جدید” در منوی سمت راست، یا کلیک-راست روی آدرس یک مخاطب یا در پاسخ به یک پیام دریافتی می‌توانید وارد پنجره پیام جدید شوید.

برای پیوست کردن فایل از کامپیوتر خود روی “پیوست کردن” کلیک کنید. صفحه مرورگری باز شده و می‌توانید فایل مورد نظر خود را پیدا کنید.

شما می‌توانید با نگه داشتن همزمان Shift +Click یا CTRL+Click چندین فایل را بصورت همزمان پیوست کنید.

در صورتی که می‌خواهید ایمیل خود را ذخیره کرده و آنرا بعدا ارسال کنید، روی دکمه “ذخیره پیش نویس” کلیک کنید. یک کپی از ایمیل به صورت خود کار در پوشه پیش نویس ذخیره می‌گردد.

 در نهایت، برای ارسال ایمیل دکمه “ارسال را بزنید”.

ویدیوی آموزشی نوشتن ایمیل در توکا

برای آشنایی بیشتر با نحوه نوشتن ایمیل در سرویس وب توکا، ویدیوی آموزشی زیر را ببینید.

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

آموزش استفاده از برنامه همراه توکا

در این مطلب آموزشی می‌خوانید: آموزش های دیگر با دیگران به اشتراک بگذارید: همراه توکا، ابزاری نوین و کارآمد برای کاربران ایمیل ابری اپیک و ایمیل سازمانی توکا است که با

آموزش نحوه تنظیم حساب توکا در نرم افزار Outlook

در این مطلب آموزشی می‌خوانید: آموزش های دیگر در این مطلب آموزشی می‌خوانید: برنامه Outlook یکی از برنامه‌های بسیار محبوب برای کاربران سیستم‌عامل ویندوز است که برای دسترسی به سرویس

پیمایش به بالا
به بالا بروید