10 دسامبر 2022

کلاهبرداری با ایمیل سازمانی جعلی

امروزه، شیادان اینترنتی و شبکه هکرها از راهکارهای مختلفی برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند که از جمله کلاهبرداری با ایمیل‌ سازمانی جعلی، کلاهبرداری با ایمیل عاشقانه و سایر فعالیت‌های خلافکارانه برای به دام انداختن قربانیان است. دادستان آمریکا اعلام کرده است که این پرونده برای محافظت از شهروندان در برابر کلاهبرداری‌ با ایمیل تشکیل شده و درحال پیگیری است.

کلاهبرداری با ایمیل سازمانی جعلی
کلاهبرداری با ایمیل سازمانی جعلی

تنها در یک پرونده، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد، 80 نفر که به دست‌داشتن در یک کلاهبرداری با ایمیل سازمانی و پولشویی متهم بودند در لس‌آنجلس دستگیر شدند. این افراد به توطئه برای کلاهبرداری از طریق ایمیل، کلاهبرداری از بانک و همچنین دزدی هویت و پولشویی متهم شده‌اند. اغلب افرادی که در این طرح مشارکت داشتند در نیجریه مستقر بودند.

کلاهبرداری با ایمیل چگونه انجام می‌شود

کلاهبرداری با ایمیل‌، تا حدودی متکی بر فریب قربانیان و در برخی موارد هک‌کردن آنها است. کلاهبرداران، ایمیل‌های فیشینگ هدفدار را با مهارت خاصی به قربانیان ارسال می‌کنند تا آنها را فریب داده و به اطلاعات حساسی در مورد شرکت از قبیل اسناد مالی، مدارک محرمانه و اطلاعات کارمندان دستیابی پیدا کنند. به این ترتیب کلاهبرداران می‌توانند به‌صورت جعلی صورتحساب‌هایی را ایجاد کرده و با فریب کارمندان، پول را به حسابهایی که توسط کلاهبرداران کنترل می‌شود حواله کنند.

در اغلب موارد، کلاهبرداران از تکنیک‌های کلاهبرداری برای جعل‌هویت یک مدیر ارشد استفاده می‌کنند تا قربانی از همه جا بی‌خبر را از طریق ایمیل فریب دهند.

هزینه‌ بالای کلاهبردای با ایمیل‌ برای کسب و کارها

طبق گفته پلیس فدرال آمریکا، حملات جعل هویت ساختگی از سال 2015 تاکنون بیش از 3 میلیارد دلار برای مصرف‌کنندگان و مشاغل هزینه داشته است. در مورد یک پرونده کلاهبردارن نیجریه‌ای، متهم به انجام صدها کلاهبرداری با ایمیل علیه بیش از دهها قربانی شده‌اند و در طی چندماه از این طریق موفق به کسب میلیونها دلار دارایی شده‌اند. چندین حساب‌بانکی که توسط کلاهبرداران اداره می‌شد حاوی بیش از 40میلیون دلار وجه سرقتی بود.

طبق گفته FBI، این سازمان در سال گذشته شاهد افزایش میزان کلاهبرداری‌ با ایمیل تجاری بوده است که شرکت‌های کوچک و بزرگ و همچنین سازمان‌های غیرانتفاعی را هدف قرار است.

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

مدیریت هویت و دسترسی مشتری محور

راهکارهای مدیریت هویت و دسترسی مشتری محور

مدیریت هویت و دسترسی مشتری محور یا Customer Based Identity And Access Management (CIAM) طی دو سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است. بسیاری از تحلیلگران این حوزه، مبحث مدیریت

ایجاد شغل مدیر هویت دیجیتال در آینده نزدیک

امروزه مفاهیم هویت، هویت نامه و احراز هویت به قدری در سازمان‌ها اهمیت پیدا کرده است که به زودی شاهد ایجاد شغل مدیر هویت دیجیتال در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود. راهکارهای “مدیریت هویت یکپارچه”

به بالا بروید