۱۹ مرداد ۱۴۰۱

احراز هویت دو مرحله‌ای در شبکه Play Station

اگر با مفهوم احراز هویت آشنا نیستید، می‌توانید اول نگاهی به مقاله احراز هویت و انوع روش‌های آن داشته باشید. احراز هویت به معنی تائید هویت کسی است که می‌خواهد وارد یک حساب کاربری شود. روش‌های زیادی برای تایید هویت کاربران وجود دارد.

برای این که امنیت یک حساب کاربری بالاتر برود توصیه می‌شود از روشهای احراز هویت چند عامله برای تایید هویت کاربر استفاده شود.

به گزارش  “Ars Technica”، نحوه راه‌اندازی این ویژگی جدید امنیتی به شرح زیر است:

سیستم خود را روشن کرده و روی قسمت تنظیمات (Settings) رفته و به ترتیب زیر گزینه‌ها را از منو انتخاب کنید:

  Settings > Play Station Network Account

Management  > Account Information > Security > 2 Step Verification

البته شما می‌توانید همین کار را از طریق شبکه نیز انجام دهید به این صورت که به حساب “PSN” یا “Play Station Network” خود در شبکه وارد شده و از طریق حساب خود وارد تنظیمات امنیتی (Security) شوید.

از اینجا به بعد، دستورالعمل‌هایی که روی صفحه دستگاه مشاهده می‌کنید، شما را راهنمایی می‌کنند که با استفاده از یک پیامک، تلفن همراه خود را تایید کنید تا احراز هویت دو مرحله‌ای برای حساب PSN شما فعال گردد.

در حال حاضر احراز هویت دو مرحله‌ای برای ورود به سیستم‌های قدیمی‌تر سونی پشتیبانی نمی‌شود، به همین دلیل شرکت سونی توصیه می‌کند که برای حفاظت از سیستم‌های  Vita  ,PS3 یا  PSP، یک “گذرواژه راه‌اندازی دستگاه” ایجاد کنید.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که این احراز هویت دو مرحله‌ای پنج سال پس از اینکه هکرها به سیستم امنیتی PSN نفوذ کرده و77 میلیون حساب را به سرقت بردند عملیاتی شده است.

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

قوانین به کارگیری نرم افزار متن باز در جهان

آنچه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان نرم‌افزارهای متن‌باز شناخته شده است، زمانی جزو منابع کم‌‌ارزش در حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات در نظر گرفته می‌شد. در حال حاضر استفاده از تولیدات متن‌باز با روندی رو به رشد همراه شده و استقبال از آنها رو به افزایش است.

پیمایش به بالا
به بالا بروید