۲۳ شهریور ۱۴۰۱

فروش گذرواژه کاربران شبکه‌های Netflix ,Spotify و Hulu

شخصی که متهم به فروش گذرواژه‌ کاربران شبکه‌های فیلم و موسیقی آنلاین بود دستگیر شد و ممکن است به 12 سال حبس محکوم شود.

براساس تحقیقات پلیس فدرال استرالیا این فرد با راه‌اندازی سایت WickedGen.com، اقدام به فروش اشتراک‌های هفتگی و ماهانه شبکه‌های مذکور می‌کرد. این وب‌سایت در زمان دستگیری مجرم و مسدود شدن، بیش از 120هزار کاربر داشت و همچنین جزئیات مربوط یک میلیون حساب کاربری از سایت‌های مذکور را در اختیار داشت.

نحوه بدست آوردن میلیون‌ها حساب کاربری

بررسی‌ها نشان می‌دهد که مجرم برای بدست آوردن حساب‌های کاربری که بصورت غیر قانونی فروخته می‌شدند، هیچ سایت یا کاربری را هک نکرده است. مجرم، با گردآوری هویت‌نامه‌های لو رفته و منتشر شده در سایر حملات اینترنتی، که نام کاربری یا ایمیل و گذرواژه‌های کاربران سایت‌های مختلف به بیرون درز می‌کرد موفق به کشف فهرستی از نام‌های کاربری و گذرواژه شد که در سایت‌های فیلم و موسیقی فعال بودند. به عبارتی، وی بدون نیاز به شناخت صاحبان حساب، و تنها با امتحان کردن هویت‌نامه‌های مسروقه موفق شد حساب‌های فعال در این شبکه‌ها را شناسایی و آنها را به فروش برساند.

پرهیز از گذرواژه‌های یکسان

هر چند به اشتراک گذاری رمز عبور و اشتراک در شبکه‌های پخش فیلم مثل Netflix وSpotify بین اعضای خانواده امری عادی است، اما فروش اطلاعات و گذرواژه‌ دیگران و جزئیات حساب‌های آنها ماهیت مجرمانه دارد. کارشناسان امنیتی به همه کاربران توصیه می‌کنند که ضمن پرهیز از به اشتراک‌گذاری گذرواژه با دیگران، برای حافظت از حساب‌های آنلاین خود از رمزعبورهای متفاوت و پیچیده استفاده کنند و هرگز از یک رمز عبور مشابه برای چندین حساب کاربری استفاده نکنند. در این مقاله روش‌های ایجاد یک گذرواژه امن آموزش داده شده است.

همچنین کارشناسان بر این باورند که بهتر است برای حفظ امنیت بیشتر حساب‌ها، کاربران از روش‌های دیگر ورود مانند احراز هویت دو عاملی استفاده نمایند.

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

قوانین به کارگیری نرم افزار متن باز در جهان

آنچه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان نرم‌افزارهای متن‌باز شناخته شده است، زمانی جزو منابع کم‌‌ارزش در حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات در نظر گرفته می‌شد. در حال حاضر استفاده از تولیدات متن‌باز با روندی رو به رشد همراه شده و استقبال از آنها رو به افزایش است.

پیمایش به بالا
به بالا بروید