10 آگوست 2022

معرفی پرنده دارکوب

دارکوب‌ها پرندگانی درخت‌­زی با منقاری قوی و نوک تیز هستند. زبان آنها خیلی دراز و چسبناک است و پاهای قویی با دو انگشت در جلو و دو انگشت در عقب دارند. دم آنها محکم است و هنگام بالا رفتن از درخت از آن به عنوان تکیه­‌گاه استفاده می‌کنند. این پرندگان با کمک نوک بسیار تیز و محکم خود تنه درختان را سوراخ می‌کنند.

دارکوب‌ها پرندگان تک­زی هستند و پروازی پرتوان و موجی دارند. لانه آنها در سوراخ­‌هایی است که در تنه درختان ایجاد می‌­کنند و از حشرات، میوه‌ها، مغز دانه‌­ها و شیره ­ درختان تغذیه می‌کنند.

دارکوب­‌هایی که در ایران زندگی می­‌کنند انواع گوناگونی دارند که شامل دارکوب راه راه (Wryneck)، دارکوب سبز (Green Woodpecker)، دارکوب سبز راه راه (Scaly-bellied Woodpecker)، دارکوب سیاه (Black Woodpecker) و دارکوب خال‌دار بزرگ (Great Spotted Woodpecker) اشاره کرد.

زیستگاه این گونه پرندگان عمدتا جنگل‌های پر درخت و باغ‌های میوه است و پراکندگی آنها در مناطق شمالی کشورمان بیشتر است.

تک­زی بودن این پرندگان چابک و هوشیار و همچنین نحوه­ زندگی آنها بر درختان بلند دلیل خوبی برای انتخاب نام آنها برای محصول راهکار پایش یکپارچه دارکوب آریس بود.  

منبع: http://www.iranian-bird.blogfa.com/cat-71.aspx

اولین نفری باشید که مقاله ها را دریافت می‌کنید

مقالات مشابه

میزبانی ایمیل چیست

هاست ایمیل چیست و انواع هاست ایمیل

این روزها که استفاده از ایمیل اختصاصی و حرفه‌ای بین کسب و کارها بسیار متداول شده است، نام هاست ایمیل یا خدمات میزبانی ایمیل هم بسیار شنیده می‌شود. در این

ایمیل اینفو

روش های ساخت ایمیل اینفو

ایمیل اینفو چیست ایمیل اینفو یکی از انواع ایمیل شرکتی است که نام کاربری آن با کلمه info شروع می‌شود. در واقع ایمیل اینفو آدرس ایمیلی است که روی دامنه

پیمایش به بالا
به بالا بروید